Insights
/
Watt's Up?

Watt’s up? – April

Wij hebben weer een aantal mooie ontwikkelingen bij Enro energy die wij graag met u willen delen. Zoals u kunt zien, hebben wij een nieuwe vorm van de nieuwsbrief in het leven geroepen: Watt’s up? Deze nieuwsbrief is bedoeld om u per kwartaal op de hoogte te houden over wat er zowel op de energiemarkt als binnen Enro energy speelt in het afgelopen kwartaal.

Beste,

Wij hebben weer een aantal mooie ontwikkelingen bij Enro energy die wij graag met u willen delen. Zoals u kunt zien, hebben wij een nieuwe vorm van de nieuwsbrief in het leven geroepen: Watt’s up? Deze nieuwsbrief is bedoeld om u per kwartaal op de hoogte te houden over wat er zowel op de energiemarkt als binnen Enro energy speelt in het afgelopen kwartaal.

Lees snel verder!

 

📉 Terugleverkosten blijven ondanks afschaffing salderingsregeling

Onlangs hebben de eerste maatschappijen bekend gemaakt wat er na 01-01-2027 plaats gaat vinden wanneer de salderingsregeling afloopt. De terugleverkosten blijven en de verwachting is dat deze steeds verder zullen oplopen. De terugleververgoeding is flink gedaald naar gemiddeld 1 cent per kWh. Het rendement op zonnepanelen loopt hierdoor fors terug, met een gemiddelde terugverdientijd van meer dan 15 jaar! Dit vraagt om slimme oplossingen om uw zonne-energie zo efficiënt mogelijk te benutten.

Wat betekent dit voor u? (kleinverbruik)
Goed nieuws! De collectieven die Enro energy voor u heeft afgesloten, zijn vastgelegd vóórdat terugleverkosten de norm werden. Waar veel energieleveranciers nu 9 tot 13 cent per kWh rekenen voor teruglevering, blijven onze afspraken ongewijzigd. U betaalt dus géén extra kosten, wat een flink financieel voordeel kan opleveren als er sprake is van veel teruglevering.

In de volgende Watt’s up komen wij op dit onderwerp terug.

 

⚡Netcongestie en oplossingen 

Gevolgen voor Kleinverbruik aansluitingen:

  • Gewenste verhoging van de capaciteit kan wel tot één jaar duren.

Gevolgen voor Grootverbruik aansluitingen:

  • Nieuwe elektra aansluiting is niet mogelijk. Wachttijd kan oplopen tot wel 10 jaar.
  • Er kan niet terug geleverd worden aan het net.
  • Je mag niet méér terugleveren dan het gecontracteerd vermogen.

Tips voor Kleinverbruik aansluitingen:

  • Spreid verbruik: gebruik stroom buiten de piekuren.
  • Houdt rekening met een langere looptijd bij aanvragen van de verzwaring van de capaciteit. Geef dit daarom op tijd aan ons door!

Tips voor Grootverbruik aansluitingen:

  • Slim sturen: door energiepieken te verdelen. Dit betekent dat je het stroomverbruik spreidt over de dag, zodat niet alles tegelijk wordt gebruikt.
  • Bij uitbreiden: geef dit op tijd aan ons door. Netwerkbeheerder werkt volgens het principe first in first out.

Opslag: door te kiezen voor grootschalige batterijen en/of zonnepanelen.

Wat gebeurt er als ik mijn gecontracteerd vermogen overschrijd?

In gebieden met transportschaarste is het belangrijk dat je binnen het afgesproken transportvermogen blijft. Als je dit vermogen overschrijdt, ontvang je een waarschuwing per e-mail. Bij herhaalde overschrijdingen loop je het risico het elektriciteitsnet te overbelasten, wat kan leiden tot storingen of zelfs stroomuitval. Wanneer je structureel meer vermogen afneemt dan gecontracteerd, kunnen netbeheerders maatregelen treffen. Denk hierbij aan het (tijdelijk) afsluiten van de aansluiting of het nemen van juridische stappen.

Verbruik je regelmatig meer vermogen of heb je al een waarschuwing van Enexis ontvangen? Neem dan contact met ons op. Wij kijken graag met je mee naar een passende oplossing. De batterij kan een oplossing bieden. De eerste klanten maken hier al gebruik van. Eén daarvan is onze klant: Spa Suprême. Sinds een week maken zij gebruik van de batterijopslag in combinatie met zonnepanelen. De eerste geluiden zijn positief. Wij zijn ervan overtuigd dat meer klanten deze stap gaan nemen. Uiteraard houden wij jullie op de hoogte van de ontwikkelingen.

 

💡Ontwikkelingen energiemarkt 

Begin dit jaar stegen de gasprijzen naar het hoogste niveau in ruim een jaar. Deze stijging werd veroorzaakt door een combinatie van factoren: de afname van Russisch gas, een krappe markt voor vloeibaar gas, en ongunstige weersomstandigheden.

Het grijze winterweer met weinig wind zorgde voor een lagere opwekking van wind- en zonne-energie. Hierdoor was er meer gas nodig om elektriciteit op te wekken, wat de prijzen verder opdreef.

Vanaf midden februari daalden de gasprijzen weer. Deze daling werd voornamelijk veroorzaakt door optimisme rondom onderhandelingen over een mogelijk einde van de oorlog in Oekraïne. Dat vergrootte het vertrouwen in een stabiele gaslevering, wat de marktprijzen juist deed dalen. De laatste tijd zorgen spanningen rondom een handelsoorlog en zorgen over de wereldeconomie opnieuw voor prijsdalingen.

In het volgende kwartaal delen wij graag meer over de verdere ontwikkelingen.

 

📜 Collectieven

Binnen enkele maanden wordt u geïnformeerd over de status afloop huidige contracten.

 

💶 Jaarafrekeningen

Het eerste kwartaal is traditioneel een van onze drukste periodes, vooral door de binnenkomende jaarafrekeningen. Wat ons opviel: klanten met opwek moesten vaak bijbetalen, terwijl het gasverbruik verder is afgenomen. Ook hebben wij klanten ondersteund bij het ontvangen van uitbetalingen van energieleverancier Gulf. Wij hopen dat dit volgend jaar soepeler verloopt.

 

🎉 Tanja viert 10 jaar bij Enro energy!

Een mijlpaal om trots op te zijn! Onze collega Tanja is alweer 10 jaar een onmisbaar onderdeel van ons team. Op 10 februari vierden wij daarom dan ook haar 10 jaar jubileum bij Enro energy. Haar inzet, kennis en klantvriendelijkheid maken dagelijks het verschil. Dank je wel, Tanja, voor je toewijding en enthousiasme!

 

 

 

🌍 Onze nieuwe website is live!

Wij hebben achter de schermen hard gewerkt aan een nieuwe website om u nog beter van dienst te kunnen zijn. Met een frisse nieuwe look, verbeterde gebruiksvriendelijkheid en nog meer informatie over onze diensten. Neem snel een kijkje op www.enro-energy.nl en ontdek het zelf!

 

☀️ Klant in ’t zonnetje: Hohenwalt Recycling

Al 13 jaar mogen wij samenwerken met Hohenwalt Recycling en daar zijn wij ontzettend trots op! Als dank voor hun vertrouwen en langdurige samenwerking hebben wij hen verrast met een groot chocolade paasei. Wij kijken uit naar nog vele jaren succesvolle samenwerking! ♻️

 

 

 

 

Wij hopen dat u net zo enthousiast bent over deze ontwikkelingen als wij. Heeft u vragen of wilt u meer informatie? Neem gerust contact met ons op!

Wij wensen u alvast een fijn Pasen toe!

Met energieke groet,

Het team van Enro energy

Blog

Overige insights

Gisteren vierden wij een bijzonder jubileum: Tanja is namelijk al 10 jaar een onmisbare kracht binnen Enro Energy!
Wat kunt u verwachten in 2025? Wij hebben het een en ander hieronder kort samengevat. Vanaf 1 januari 2025 stijgen de netwerkkosten gemiddeld met 11%...
Laten wij het jaar positief beginnen. Deze fantastische hotspot in Valkenburg, bekend om haar heerlijke streetfood en unieke cocktails, heeft de overstap gemaakt naar Enro Energy. Waarom? Omdat wij geloven in méér dan alleen energie leveren.